ACC/CMBA Spring Championship Tournament Schedule and Scores


ACC/CMBA Spring Championship Tournament Schedule & Scores

U 13 Girls

1. CBA U13 Cobra

2. Supreme Hoops U13 Red

3. Genesis U13 Black

4. CBA U12 Cobra

Friday, June 10

4:00 pm 2. Supreme (58) vs. 3. Genesis (41) SAIT 1
5:30 pm 1. CBA U13 Cobra (20) vs. 4. CBA U12 Cobra (0) SAIT 1

Saturday, June 11

8:30 am 1. CBA U13 Cobra (60) vs. 3. Genesis (42) SAIT 1
10:00 am 2. Supreme (59) vs. 4. CBA U12 Cobra (23) SAIT 1
1:15 pm 1. CBA U13 Cobra (52) vs. 2. Supreme (44) SAIT 1
4:15 pm 3. Genesis (54) vs. 4. CBA Cobra U12 (17) SAIT 1

U 15 Girls

1. Genesis Black

2. CBA Cobra

3. Genesis Blue

4. Develop

5. Supreme Hoops Red

*Supreme Hoops Red will go into the regular SS Classic Tournament and play in the U15 Mystics Bracket

Friday, June 10

4:00 pm 1. Genesis Black (69) vs. 4. Develop (30) SAIT 2
5:30 pm 2. CBA (61) vs. 3. Genesis Blue (34) SAIT 2

Saturday, June 11

11:30 pm 1. Genesis Black (56) vs. 3. Genesis Blue (28) SAIT 1
2:45 pm 2. CBA (64) vs. 4. Develop (27) SAIT 1
6:00 pm 1. Genesis Black vs. 2. CBA SAIT 1
7:30 pm 3. Genesis Blue (44) vs. 4. Develop (52) SAIT 1

U13 Boys

Pool A Pool B
1. Rise U13 1. Supreme U13 Red
2. Genesis U13 Black 2. Genesis U12 Black
3. Develop 3. CBA U13 Cobra

7. CYDC U13

*CYDC U13 will enter the regular Shooting Stars Classic tournament in the U13 Hawks Division

Friday, June 10

4:00 pm Pool A #2 Genesis U13 Black (63) vs. #3 Develop (58) SAIT 3
4:00 pm Pool B #2 Genesis U12 Black (70) vs. #3 CBA Cobra U13 (62) SAIT 4
7:00 pm Pool A #1 Rise U13 (83) vs. #3 Develop (47) SAIT 1
7:00 pm Pool B #1 Supreme U13 Red (66) vs. #3 CBA Cobra U13 (38) SAIT 2

Saturday, June 11

8:30 am Pool A #1 Rise U13 (48) vs. #2 Genesis U13 Black (54) SAIT 2
8:30 am Pool B #1 Supreme U13 Red (60) vs. #2 Genesis U12 Black (59) SAIT 3
11:30 am Pool A Second - Develop (61) vs. Pool B Third - CBA Cobra U13 (68) SAIT 2
2:45 pm Pool A Second - Rise U13 (68) vs. Pool B Second - Genesis U12 (64) SAIT 2
6:00 pm Pool A First - Genesis U13 (57) vs. Pool B First - Supreme U13 Red (46) SAIT 2

U 15 Boys

Pool A Pool B
1. Supreme Black 1. Supreme Grey
2. CYDC 2. Supreme Silver
3. OBA 3. Excel White

Friday, June 10

5:30 pm Pool A #2 CYDC (43) vs. #3 OBA (38) SAIT 3
5:30 pm Pool B #2 Supreme Silver (66) vs. #3 Excel (42) SAIT 4
8:30 pm Pool A #1 Supreme Black (51) vs. #3 OBA (29) SAIT 1
8:30 pm Pool B #1 Supreme Grey (90) vs. #3 Excel White (34) SAIT 2

Saturday, June 11

10:00 am Pool A #1 Supreme Black vs. #2 CYDC SAIT 2
10:00 am Pool B #1 Supreme Grey (89) vs. #2 Supreme Silver (59) SAIT 3
1:15 pm Pool A Third - OBA (64) vs. Pool B Third - Excel White (43) SAIT 2
4:15 pm Pool A Second - Supreme Black (78) vs. Pool B Second - CYDC (71) SAIT 2
7:30 pm Pool A First - (42) vs. Pool B First - (51) SAIT 2